0

نکات مهم پیش از خرید آیفون و پیش از ری استور آیفون

سلام به دوستان عزیز.

 

این مطلب رو به این خاطر می نویسم که خیلی از کاربرا تماس می گیرن و اعلام می کنن که گوشی یا آیپد رو ری استور کردند و بعد از ری استور, دیوایس دیگه فعال نمیشه و به یکباره متوجه می شن که یا دیوایسشون بلا استفاده شده و یا اینکه هزینه خیلی زیادی باید پرداخت کنن تا بتونن مرحله اکتیو رو حذف کنن. یا اینکه کاربری گوشی آیفون کارکردی رو خریداری کرده و ری استور میکنه میبینه گوشی اکتیو نمیشه و یک اپل آیدی می خواد که اصلا روحش هم ازین قضیه خبردار نیست.

 

a_remember_01

 

این مطلب رو بخونید ضرر نمی کنید…

 

قبل از ری استور حتما از غیر فعال بودن Find my iPhone مطمئن شوید. برای این کار می توانید از دو روش مطمئن استفاده کنید که در زیر میتونید اون رو مشاهده کنید:

 

  1. وارد مسیر زیر در داخل گوشیتون برید و ببینید Find my iPhone فعال می باشد یا خیر. اگر فعال بود مطمئن شوید که اپل آیدی که روی دستگاه شما تعریف شده است برای خودتان می باشد یا خیر و یکبار تست کنید ببینید می توانید آن را غیر فعال کنید یا خیر. اگر همه چیز درست بود براحتی می تونید اقدام به ری استور کنید.  ممکن است بپرسید این اصلا چه کاری هستش؟ وقتی اپل آیدی خودمون هستش نیازی نیست که غیر فعال کنیم. توجه کنید که خیلی از کاربران با همین تصور گوشیشون دیگه قابل استفاده میشه و یا هزینه زیادی براشون ایجاد میشه. پس این رو تست کنید.

Setting « iCloud « Find my iPhone

 

sif

 

2. روش دیگری اینه که به وبسایت رسمی اپل بخش پشتیبان آیکلود برید و سریال گوشی رو اونجا وارد کنید تا ببینید آیکلود فعل هستش یا خیر. برای این کار کافیه تا وارد سایت زیر بشید:

 

www.icloud.com/activationlock

 

icloud checker

 

با رفتن به این سایت سریال گوشی رو وارد می کنید و میبینید که آیکلود فعال هست یا خیر. برای شخص بنده پیش آمده که Find my iPhone رو غیر فعال کردم از طریق Setting و در ادامه از این سایت اقدام به بررسی کردم. بدین ترتیب که امروز آیکلود رو غیر فعال کردم و پس از یک هفته ی بعد که خواستم ری استور کنم از طریق سایت بررسی کردم و چیز عجیب این بود که جواب استعلام این بود که Find my iPhone فعال هستش. به بخش تنظیمات گوشی وارد شدم و در ادامه یکبار آیکلود را وارد و مجدد غیر فعال کردم و استعلام بعدی نشان داد که غیر فعال شده است و با اطمینان ری استور کردم.

 

این نکته رو حتما و حتما برای خرید گوشی ها دست دوم نیز توجه کنید که قبل از خرید سریال گوشی رو از طریق سایت بالا حتما و حتما بررسی کنید که آیکلود آن فعال نباشد و اگر فعال هست از فروشنده بخواهید که آیکلود را غیر فعال کند.

 

امیدوارم از این مطلب راضی بوده باشید 🙂

به من اطلاع بده !!! به محض فعالسازی سرویس، ما به شما اطلاع خواهیم داد پس لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید.
ایمیل تعداد ایمیل شما تحت هیچ عنوان به اشتراک گذاشته نمی شود.