0

تفاوت بین گوشی های نرمال و بلک لیست چیست؟

نرمال و بلک لیست بودن گوشی آیفون

اگر از آن دسته از کاربران هستید که براتون سؤال هست نرمال و بلک لیست بودنی که در مورد گوشی های تلفن همراه بکار می رود به چه مفهومی می باشد کافیست این مطلب رو بخونید. به طور کلی نرمال و بلک لیست بودن برای تلفن هایی می باشد که تحت یک اپراتور خاص خریداری شده باشد. بعنوان مثال گوشی آیفون تحت اپراتور AT&T امریکا. توضیحات کامل رو در ادامه مشاهده خواهید کرد. پس با ما همراه باشید.
نرمال و بلک لیست

توضیحات: حالت های نرمال و بلک لیست زمانی بوجود خواهند آمد که شما بعنوان یک خریدار تلفن همراهی که خریداری کرده اید تحت قرارداد یک شبکه مخابراتی باشد. مثال:

از فروشگاه های مجاز اپل در کشور امریکا یا هر کشور دیگری, تلفن همراهی را خریداری می کنید که وابسته به یک اپراتور می باشد. مثلا اپراتور Verizon, Sprint و یا هر اپراتور دیگری. شما بعنوان خریدار با شرکت مربوطه قراردادی را امضا خواهید کرد که متعهد می شوید حق اشتراک و مالیاتی را بعنوان ماهانه برای اون شرکت پرداخت داشته باشید. حالا در ادامه چه اتفاقی می افتد که نرمال بماند یا بلک لیست رو در دو بخش زیرتوضیح داده ایم.

 

وضعیت نرمال (Clean Status):


 

اگر این پرداخت ها و مالیات به موقع انجام شود و هیچ پرداختی معوق نشود در نتیجه تلفن همراه در حالت نرمال یا اصطلاحا Clean باقی خواهد ماند و این همان مفهوم نرمال و یا اصطلاحا Clean بودن می باشد.

 

وضعیت نرمال (Clean Status):


 

حال اگر به هر دلیلی این پرداخت ها به موقع انجام نشود و معوقات مالی داشته باشید و یا مالیات مربوط به قرارداد رو واریز نکرده باشد در نتیجه تلفن همراه به حالت بلک لیست (Blacklist) می رود و این همان مفهوم Blacklist بودن می باشد.

 

به من اطلاع بده !!! به محض فعالسازی سرویس، ما به شما اطلاع خواهیم داد پس لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید.
ایمیل تعداد ایمیل شما تحت هیچ عنوان به اشتراک گذاشته نمی شود.